Wybieram restaurację na rodzinne przyjęcia okolicznościowe. Na co zwrócić uwagę?

Rodzinny obiad w domu, przyjęcie komunijne w bloku. Zapomnij o organizacji rodzinnej imprezy w M4. Dzisiejsze komunie rozmachem przypominają wesela. Chrzciny dziecka to luksusowe przyjęcia w hotelach z pakietem atrakcji dla najmłodszych.

Czy naprawdę imprezy w domowym zaciszu już przeszły do lamusa?

Sprawdzamy, co oferują hotele na wesela i restauracje na komunie.

Rodzinna impreza w hotelu
Bezapelacyjnie zgadzamy się z tym, że organizacja przyjęcia w domu wiąże się z ogromnym bałaganem, górą zmywania i godzinami spędzonymi przy gotowaniu. Jeżeli jesteście posiadaczami pięknego domu z ogrodem to akurat pół biedy. Gorzej, jeśli zdecydujesz się na przyjęcie komunijne w mieszkaniu w bloku, klasycznym M3. Oczywiście powiecie teraz, że to zależy od liczby gości, że nie każdego stać na imprezy w restauracjach.

No właśnie okazuje się, że te imprezy w hotelach i restauracjach nie są tak strasznie kosztowne. Dla przykładu I Komunia Święta w Centrum MOLO, hotelu and jeziorem to koszt 60 zł/os.

W takim pakiecie otrzymujecie nie tylko posiłki, napoje i ciasto. To również hotelowy ogród, pokój zabaw dla dzieci i wreszcie swoboda dla gości. Nie chodzi o to, by brać udział w wyścigu, kto zrobi lepsze przyjęcie, większą imprezę, u kogo będzie bardziej wystawnie?

Zapraszając gości na imprezę rodzinną, musisz zadbać o ich komfort. W trzypokojowym mieszkaniu z balkonem raczej trudno o intymne miejsce na rozmowę starszych panów.
Restauracja na chrzciny czy na komunię dziecka nie tylko zadba o menu i obsługę wydarzenia, ale również zadba o najmłodszych. Średnia cena za tzw. talerzyk w restauracji wynosi ok. 70 zł/os. Co zawiera się w tym koszcie?

Oto przykładowa propozycja:
• 2 gorące dania
• zimne przekąski (mięsa, wędliny, sałatki)
• napoje gorące i zimne
• menu ustalone z Szefem Kuchni
• dekoracja stołu
• pokój z łóżeczkiem dla dzieci na czas przyjęcia
• sala zabaw dla najmłodszych.
Trzeba przyznać, że to naprawdę sporo w koszcie 90 zł/os. Cena oczywiście może wzrosnąć, a to za sprawą wybranego menu.

Przyjeżdżamy na gotowe
Komunia córki, chrzciny syna to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. Przed Wami jeszcze 18-stka oraz wesele pociechy, to dopiero będą emocję.

Wróćmy jednak do Pierwszej Komunii Świętej. Wyobrażam sobie te poranne przygotowania, makijaż, fryzjer, prasowanie koszulki taty, czesanie młodszego rodzeństwa komunisty.
Prawdziwy chaos.

Czy w tym wszystkim znajdziesz czas na dopilnowanie organizacji przyjęcia? Czy to w domu, czy w restauracji? Dlaczego o tym wspominamy?

Doświadczona w organizacji przyjęć okolicznościowych restauracja zadba o każdym szczegół imprezy.
Będzie czuwać nad przebiegiem wydarzenia, będzie w stałym kontakcie z organizatorami, by dyskretnie informować ich o kolejnych etapach przyjęcia.

W przypadku organizacji komunii w restauracji to naprawdę wszystko robi się samo, a Wy przyjeżdżacie na gotowe. Na miejscu czekają na gości darmowe miejsca parkingowe, uśmiechnięci kelnerzy kierują gości do odpowiedniej sali, menadżer restauracji wita gospodarzy i daje znak startowy kuchni. Zaczynamy przyjęcie. Czy to idealny przepis na rodzinną imprezę?

Nocleg dla gości
Wreszcie ostatni punkt. Komunia w hotelowej restauracji okazuje się strzałem w dziesiątkę. Goście zachwyceni, jedzenie wyśmienite, dzieciaki uradowane.

Dlaczego ta impreza ma się kończyć o godzinie 21.00? Jesteście w końcu w hotelu, możecie przedłużyć przyjęcie i nocować w hotelu. Ta opcja jest możliwa właśnie w przypadku hotelu.

Jest jeszcze jeden plus organizacji chrzcin, czy komunii w hotelu. W pakiecie takiego przyjęcia otrzymacie pokój w hotelu. To naprawdę przydatna usługa. To miejsce, gdzie będzie można przewinąć dziecko, przebrać się i wreszcie schować wszystkie prezenty w sejfie.

Wybierając restaurację w hotelu na przyjęcie, koniecznie zapytajcie, czy w ofercie otrzymacie pokój dla rodziny na czas przyjęcia.
Jeżeli szukasz restauracji na chrzciny, sprawdź ofertę hotelu nad jeziorem Centrum MOLO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj