Studia dla mamy z malutkim dzieckiem? On-line!

Dla wielu kobiet macierzyństwo wiąże się z rezygnacją z własnych marzeń, rozwojem osobistym oraz zdobywaniem nowych doświadczeń i wykształcenia.

Jednak macierzyństwo wcale nie musi oznaczać zamknięcia się w czterech ścianach i rezygnacji z samej siebie. Dzięki internetowi teraz także mamy, pozostające z niemowlęciem w domu, mogą kształcić się, bez żadnych ograniczeń łącząc macierzyństwo z nauką. Wszystko to możliwe jest dzięki szerokiej ofercie studiów online.

Na czym polegają studia on-line

Studia wymagają poświęcenia dużej ilości czasu oraz zaangażowania, tak uważano dotychczas. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, można studiować zarządzanie on-line, niemal bez wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą tego, że zapisując się na studia przez internet, mamy otrzymują dostęp do platformy, na której umieszczone zostaną materiały dydaktyczne, niezbędne do nauki. Wszelkiego rodzaju zadania oraz testy jak także zakres wymagań programowych. Cały proces nauczania odbywa się pod opieką nauczycieli akademickich, którzy czuwają nad postępami, a także dają niezwykle cenne wskazówki. Dzięki czemu można studiować nawet z dzieckiem na ręku, w wygodny sposób. Wystarczy jedynie komputer i dostęp do internetu. Szeroka oferta uniwersytetów pozwala studiować różne kierunki, nawet te, które w teorii wydają się bardzo wymagające jak na przykład studia prawnicze zaoczne.

Jak wyglądają egzaminy

Każde studia, wymagają potwierdzenia nabytej wiedzy. W trakcie studiowania online studenci muszą uczestniczyć w 2 maksymalnie trzech zjazdach weekendowych, w których trakcie uczą się podczas warsztatów i projektów, a także konsultują się z wykładowcami. Egzaminy semestralne, które obowiązują niezależnie od trybu studiowania, odbywają się w siedzibie uczelni. Jednak te kilka wyjazdów jest niczym w porównaniu z tradycyjnym trybem studiów, a nawet trybem zaocznym.

Dzięki takiemu rozwiązaniu po okresie urlopu macierzyńskiego kobiety mają możliwość wrócić szybciej do pracy, dzięki nowym nabytym umiejętnościom i podnoszonym kwalifikacjom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj