Organizacja dnia dziecka

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej radosnych świąt w roku. Warto z tej okazji zaplanować dla najmłodszych coś wyjątkowego. Nie masz pomysłu na celebrowanie tego dnia? Sprawdź, jak zorganizować dla dziecka niezapomniane wydarzenie.

Jak przygotować się do Dnia Dziecka?

Pierwszy czerwca to idealny termin na organizację Dnia Dziecka na świeżym powietrzu. W cieplejsze dni można zaplanować rodzinny piknik z wieloma atrakcjami. Jednak zanim wybierzemy zabawy dla dzieci, warto zastanowić się nad motywem przewodnim wydarzenia. Jeśli chcemy zorganizować Dzień Dziecka wspólnie z innymi rodzicami dla dużej liczby dzieci, można zdecydować się na imprezę tematyczną. Doskonale sprawdzi się motyw bajkowy np. księżniczki i superbohaterowie. Kreatywne przebrania z pewnością spodobają się dzieciom. Warto również ustalić scenariusz wydarzenia, czyli kolejność zabaw i atrakcji oraz przerwy na posiłki. Wówczas rodzice lub opiekunowie unikną zbędnego chaosu i zapewnią dzieciom wspaniałą zabawę. 

Gdzie zorganizować imprezę dla dzieci?

Bardzo ważną kwestią, którą należy przemyśleć, jest miejsce organizacji wydarzenia. Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo dzieci oraz łatwy dojazd na miejsce imprezy. Planując Dzień Dziecka w plenerze należy wcześniej sprawdzić teren. Szczególnie, jeżeli chcemy zorganizować wydarzenie w pobliżu zbiornika wodnego, trzeba ograniczyć dzieciom dostęp do wody. Dobrym rozwiązaniem jest organizacja Dnia Dziecka w parku. Duża przestrzeń sprawdzi się w przypadku większych imprez. Daje również możliwość zaplanowania wielu atrakcji i rozłożenia urządzeń do zabaw. Alternatywą może być sala zabaw lub hala sportowa. Wówczas nie trzeba martwić się o warunki pogodowe.

Najlepsze atrakcje dla maluchów i starszaków

Dla dzieci najważniejszym punktem programu są oczywiście zabawy. Wszelkiego rodzaju atrakcje powinny być dostosowane do wieku podopiecznych. Organizując wydarzenie na dużej przestrzeni można podzielić teren na strefy – jedna dla maluchów, druga dla starszych dzieci. W przypadku najmłodszych świetnie sprawdzą się animatorzy przebrani np. za wróżki czy postacie z bajek. Jakie atrakcje warto zaplanować dla maluchów? Baseny z kolorowymi piłeczkami, malowanie twarzy, zjeżdżalnie, dmuchańce i teatrzyki będą strzałem w dziesiątkę. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z trampolin, torów przeszkód, konkursów z nagrodami, gokartów czy dużych, dmuchanych zjeżdżalni. 

Organizacja Dnia Dziecka jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Wymaga dobrego planowania i koordynacji wszystkich działań. W tym przypadku warto powierzyć to zadanie agencji eventowej. Jedną z nich jest Kids Planet, która specjalizuje się w organizacji imprez rodzinnych, w tym Dni Dziecka. Event maganerowie zaplanują całe wydarzenie od początku do końca. Zapewnią wspaniałe atrakcje, zabawy, urządzenia, catering oraz obsługę animatorów – wszystko zgodnie z ustalonym scenariuszem. Specjaliści zadbają również o kwestie techniczne, w tym wynajem sceny, nagłośnienie, oświetlenie estradowe, agregaty prądotwórcze czy namioty piknikowe. Miejsce będzie dostosowane do charakteru imprezy i liczby uczestników. Kids Planet zajmuje się kompleksową organizacją Dni Dziecka, dlatego rodzice nie będą musieli martwić się o przebieg imprezy i wszystkie związane z nim kwestie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj