Kiedy zacząć uczyć malucha literek i cyferek?

Tak naprawdę jest to kwestia jak najbardziej indywidualna. Należy po prostu obserwować swoje dziecko – kiedy będzie powoli interesowało się już czytaniem, alfabetem oraz nawet zacznie liczyć samo, np. do trzech czy pięciu bądź pokazywać swój wiek na placach itd. Wówczas możemy podjąć naukę.

W jaki sposób możemy nauczyć dziecko literek i cyferek?

Najłatwiej tego dokonamy poprzez zabawę. Warto zainwestować w tablicę, gdzie kredą my oraz nasza pociecha będziemy mogli zapisywać liczby i litery.

Kolejnym świetnym sposobem jest nauka przy pomocy piosenek. W internecie znajdziemy mnóstwo ciekawych wierszyków czy utworów muzycznych, które zainteresują dziecko i ułatwią mu zapamiętywanie liter i cyfr.

W sklepach dla dzieci czy w internetowych sklepach znaleźć można również przeróżne planszówki czy gry typu „memory”, które także urozmaicą proces uczenia się alfabetu i cyferek. Co więcej, sami w domu możemy wykonać zabawne fiszki, na których np. za pomocą obrazków dziecko skojarzy konkretny rysunek z liczbą czy literą.

Nauka literek i cyferek przy pomocy książeczek

Alfabetu oraz cyfr nauczyć dziecko możemy również poprzez specjalne książeczki. Zawarte w nich obrazki, ćwiczenia oraz czytanki stanowią ciekawy dla malucha sposób nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj