Jak wybrać przeciwsłoneczne okulary dla niemowlaka?

Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych ma w kontekście troski o zdrowie ogromne znaczenie bez względu na wiek. Szczególnego zabezpieczenia wymagają w szczególności niemowlęta, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Służą temu nie tylko odpowiednia odzież i kosmetyki, ale też akcesoria takie jak okulary przeciwsłoneczne dla małych dzieci – jak wybrać te najlepsze?

Od kiedy warto stosować okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt?

Każdy rodzic doskonale wie, jak ważna jest właściwa ochrona przed słońcem dla niemowląt – musi mieć ona charakter kompleksowy. Niezwykle delikatne i jeszcze nierozwinięte dobrze oczy niemowlaka wymagają niezwykłej troski. Warto zatem sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne. To, od kiedy zacząć je stosować, zależy przede wszystkim od temperamentu dziecka. Niektóre maluchy przyzwyczajają się do nich od razu, inne natomiast mają z tym problem. Poza tym doradcy ze sklepu Mamissima podkreślają, że wiek dziecka ma tu też duże znaczenie.

Jakie okulary dla niemowlaka kupić?

Wybierając okulary dla niemowląt przeciwsłoneczne, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych przesłanek. Kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo malucha, więc i ochrona w tej właśnie formie musi być do tego adekwatna. Dlatego też absolutnym must have są okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtrem UV – okularów bez filtra nie ma po co kupować. Co prawda są one tańsze, ale nie zapewniają oczkom malucha ochrony na właściwym poziomie. Pod względem wielkości okulary muszą być dopasowane do twarzy malucha – nie mogą ani spadać, ani być zbyt luźne. W żadnym razie nie mogą uwierać i powodować dyskomfort. Im starsze dziecko, tym większe powinny być okulary. Najbardziej opłaca się inwestować w modele sprawdzonych marek. Jakość jest tu niezmiernie istotna.

Jak przekonać malucha do noszenia okularów?

Aby przyzwyczaić niemowlaka do noszenia okularów przeciwsłonecznych, trzeba po prostu podejmować próby – o ile maluch nie jest do nich zbytnio przekonany i np. wyrzuca je z wózeczka. Naturalnie nic na siłę – wszystko z wyczuciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj