Jak urządzić pokój dla przedszkolaka

dywan dla dziecka londo

Przedszkolak to taki większy maluch, który ma już znacznie szerszy ogląd na otaczającą go rzeczywistość. Dlatego też podczas urządzania pokoju dla niego pamiętaj, aby brać pod uwagę sugestię dziecka. Stworzenie dziecięcego azylu wymaga też szczegółowej precyzji w planowaniu i aranżowaniu wnętrza.

Kompromis kontrolowany

To, że dziecko coś chce i oczekuje spełnienia swoich pragnień, nie oznacza konieczności Twojej zgody. Zawsze jednak mej na uwadze dziecięce marzenia o bajkowym i komfortowym pokoju, w którym ma być po prostu radośnie i przytulnie. Niekoniecznie musisz pozwalać na montaż kosza do gry w piłkę, ale już założenie na ścianę tablicy do pisania jest zdecydowanie lepszym, pomysłem dla przedszkolaka. Równie dobrym pomysłem jest kupno kolorowej huśtawki czy zjeżdżalni przytwierdzonej np. do łóżka. Rozłożenie w pokoju przedszkolaka barwnego namiotu typu wigwam to także ciekawy pomysł. Wybieraj zawsze takie rzeczy, które można złożyć, kiedy nie są potrzebne. Wtedy Twoje dziecko zyska atrakcyjną zabawkę, która nie będzie zajmowała na stałe sporej powierzchni pokoju.

Wygodne miejsce do zabawy – zaaranżowane pomysłowo

Przedszkolaki lubią spędzać czas na zabawie, dlatego pomóż mu wykorzystać te chwile jak najlepiej. Chodzi tu przede wszystkim o wygodny, designerski dywan, który zabezpiecza przed bolesnym upadkiem i cieszy oko. Nawet jeśli zdecydujesz się na montaż komfortowej podłogi, która jest miękka i bezpieczna, bez dywanu może być ciężko. Maluchy powinny mieć dodatkowe zabezpieczenie, które sprawi, że zabawa stanie się w pełni beztroska. Dywan powinien być miękki, puszysty, ale nie „włochaty”. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest kupno dywanu z przędzy syntetycznej np. polipropylenowej, która jest uszlachetniana na etapie produkcji. Do złudzenia przypomina wełnę, jest sprężysta i ciepła. Jednak w odróżnieniu od naturalnego surowca nie chłonie wody i nie przyciąga kurzu. Dlatego taki dywan jest niezastąpiony dla dzieci z alergią, ale chroni wszystkich przed pyłkami.

Gdzie i jaki dywan wybrać?

Jeśli nie wiesz, gdzie szukać takiego dywanu, przejrzyj katalogi bogato wyposażonych sklepów. Zastanów się, jaki rozmiar dywanu wybrać, jaki ma mieć kształt i kolorystykę. Nie do każdego wnętrza będzie pasował duży dywan czy mały o owalnym kształcie. Wśród dywanów dla dzieci sporo miejsca zajmują te z aplikacjami bajkowymi, ze zwierzątkami czy miasteczkami.

Ciekawym przykładem jest DYWAN BAMBINO 00.318A ROSE GRAY z dwoma kotkami na różowym tle. Taki produkt nie tylko będzie wyznaczał komfortową strefę zabawy, ale też oryginalnie ozdobi pokój.

dywan dla dziecka

Równie atrakcyjne wrażenia wizualne zapewni DYWAN BAMBINO 011 [DP], który przedstawia kosmos.

dywan dla dziecka

Natomiast dla dzieciaków, które luba bawić się samochodami DYWAN DLA DZIECKA LONDO 008 GREEN [DP] posłuży jako tor do jazdy resorakami.

dywan dla dziecka londo

Dzięki takim dywanom pokój malucha zamieni się w bajkową krainę, w mleczną drogę lub tętniące życiem miasteczko. Zabawa w takim miejscu nabiera zdecydowanie rumieńców.

Kompaktowe i praktyczne meble do pokoju dziecka

Meble muszą być przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Bez żadnym ostrych kantów czy wystających części. Najlepiej, aby były to meble wykonane z litego drewna sosnowego. Jeśli kopisz łózko na większych nóżkach, wtedy będzie możliwość wsunięcia pod nie pudełek z zabawkami czy innymi rzeczami. Pokój stanie się przestronniejszy i bardziej funkcjonalny.

Pamiętaj, aby kupować meble niskie i łatwo dostępne. Komody i szafki lepiej przykręcić do ściany, aby nie stwarzały zagrożenia. Atrakcyjnie wyglądają regaliki nowoczesne, które mają kształt okręgu czy rozgałęzionego drzewka. Ułożysz na nim książeczki, zabawki czy elementy dekoracyjne. Natomiast jeśli pokój ma niewielką kubaturę, zainwestuj w łóżko z wysuwanym biurkiem. Taki mebel na pewno przyda się do kolorowania, a później do nauki.

Oprócz ww. strefy zabawy i odpoczynku zadbaj o strefę okienną i oświetlenie. Wszystko powinno mieć jasne, żywe barwy, ale nie przesadzaj w dodawaniu kolejnych kolorów. Czasami lepiej wygląda pokój dla dziewczynki utrzymany w dwu lub trzech podstawowych barwach, np. w różu i bieli czy różu szarości. Warto zainwestować w takie dodatki, jak naklejki na drzwi i fototapety, które wprowadzą do wnętrza jeszcze więcej przytulności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj