Jak przygotować się do podróży poślubnej, by uniknąć pierwszej małżeńskiej kłótni?

Ślub to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu pary. Jednak pierwsze niesnaski wśród młodych małżonków pojawiają się już niedługo po ślubie, bo w trakcie podróży poślubnej i jak możecie się domyślić wtedy też dochodzi do pierwszej kłótni małżeńskiej. Powodów może być wiele, ale na szczęście można coś zaradzić i sprawić, że podróż poślubna będzie pełna tylko miłości i szczęścia.

Jak zaplanować podróż poślubną?

Najlepiej jest zaplanować podróż poślubną wspólnie. Otóż dzięki temu żadna ze stron nie będzie czuła się poszkodowana. Nie należy samemu decydować, no chyba, że druga strona ma ochotę na niespodziankę, ale wiecie jak to z niespodziankami jest – nie zawsze się podobają. Stąd lepiej wspólnie przemyśleć kierunek podróży, a następnie zastanowić się, czy wolicie raczej wycieczkę objazdową, czy chcecie spędzać czas na plaży. Jeżeli Wasze preferencje tutaj się rozpływają, to warto wybrać taką wycieczkę, gdzie będzie czas na wylegiwanie się na plaży, ale też zwiedzanie. Małżeństwo to sztuka kompromisów, których trzeba się uczyć i to już na początek. Nie ma sensu, by któreś z Was musiało rezygnować i ustępować, bo to prowadzi do kłótni, a potem cichych dni, a tego przecież chcecie uniknąć.

W co się spakować, by potem się nie kłócić?

Pakowanie to ten czas, kiedy także dochodzi do konfliktów i to niemałych. Problem i to duży pojawia się wtedy, gdy okazuje się, że choć jedna ze stron deklarowała, że posiadane walizki są w dobrym stanie, to jednak prawda jest zupełnie inna i ich stan techniczny jest fatalny. Lepiej o takie rzeczy zadbać wcześniej i rzeczywiście jeżeli walizki są zniszczone bądź też nie prezentują się dobrze, to w takim przypadku najlepiej zakupić nowy komplet. Tutaj możemy Wam pomóc, bo zamiast szukać w sieci dobrych modeli, lepiej od razu wybrać walizki do podróży w sklepie Solier. Są trwałe, mocne i stylowe, a przy tym ich cena jest naprawdę korzystna. My polecamy Wam choćby modele wykonane z tworzywa ABS, które wyposażone są w czterołożyskowe kółka, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki temu łatwiej pokonują nierówności. Do tego, dzięki temu, że wykonane są z mieszanki kauczuku i gumy, pracują bardzo cicho. Warto też zwrócić uwagę na to, że tworzywo, z którego wykonana jest walizka, jest nieprzemakalne i odporne na zarywania. Jednocześnie walizkę można naprawdę łatwo utrzymać w czystości. Dla bezpieczeństwa posiada szyfrowany zamek, a dla wygody dwupoziomową, teleskopową rączkę.

Jak się spakować, by potem nie żałować?

Skoro wiecie już, że warto spakować się w dobrą walizkę podróżną, to czas dowiedzieć się, jak się spakować. I tutaj teoria wydaje się łatwa, ale potem okazuje się, że o wielu rzeczach zapomnieliście. Z tego też powodu nie należy pakować się na ostatnią chwilę, warto wcześniej przygotować listę rzeczy, które trzeba spakować, bo są niezbędne. A gdy zostanie nieco miejsca, to można spakować to, co być może się przyda. Jednocześnie pamiętajcie, by nigdy nie krytykować żony, która pakuje szpilki, nawet jeżeli niekoniecznie będą jej potrzebne. Jeżeli to zrobicie to kłótnia murowana. Gdy lista jest zrobiona, to czas się spakować. Na samo dno walizki umieśćcie obuwie, następnie można przejść już do ubrań. Na samą górę należy spakować kosmetyki i dodatki. Jeżeli chcecie schować w walizce biżuterię, to spakujcie ją pomiędzy obuwiem, a ubraniami. Jeżeli chodzi o ręczniki, to nie ma sensu ich zabierać. Do tego spakujcie tylko miniaturki kosmetyków bądź też zakupcie małe buteleczki i przelejcie do nich ulubione produkty.

O czym jeszcze pamiętać?

Oczywiście o tym, by nie zostawiać nic na ostatnią chwilę. Nie tylko nie możecie pakować się na kilka godzin przed odlotem, ale też wyjeżdżać z domu, gdy do lotniska jest daleko, a dodatkowo mogą czekać Was korki. Dla swojego zdrowia psychicznego i komfortu lepiej wyjechać wcześnie, a jeżeli zostanie Wam czas, to zawsze możecie przejść się do kawiarni, by napić się niezbyt smacznej, za to bardzo drogiej kawy. Dzięki temu, że dojedziecie przed czasem nie dojdzie do kłótni i wyjazd w podróż poślubną zapowiada się zdecydowanie przyjemniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj