Edukacyjne karty pracy – pomóż dziecku opanować materiał szkolny

Twoje dziecku ma zaległości w materiale szkolnym? Nie lubi matematyki lub innych przedmiotów? A może jesteś pedagogiem i chcesz urozmaicić lekcje swoim uczniom? Rozwiązaniem są edukacyjne karty pracy do druku. Poznaj ich zalety i dowiedz się, skąd je pobrać.

Czym są edukacyjne karty pracy i dlaczego warto z nich korzystać?

Karty pracy to praktyczne zadania, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Polecenia opracowano w ciekawy i atrakcyjny wizualnie sposób, a wszystko po to, aby zachęcić dziecko do nauki i ułatwić mu opanowanie materiału szkolnego. Dlatego nauka z wykorzystaniem kart pracy jest przyjemniejsza i bardziej wydajna. Wystarczy wydrukować kartki z zadaniami praktycznymi i przekazać je dziecku do nauki. W razie potrzeby możesz mu wytłumaczyć polecenia albo wspólnie rozpocząć wykonywanie zadań. Aby zauważyć postępy w nauce i utrwalić przyswojone wiadomości, warto regularnie korzystać z tej formy edukacji.

Jak wyglądają karty pracy i skąd je pobrać?

Karty pracy pobierzesz bezpłatnie z portalu „Rozwój dziecka”. Znajdziesz tu również generatory zadań, dzięki którym możesz sama na podstawie podanych wskazówek opracować zadania takie, jakich dziecko akurat potrzebuje. Na witrynie tej jest także wiele ciekawych artykułów, poświęconych edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży.  Chcesz wiedzieć, na czym polegają zadania praktyczne w kartach pracy ucznia?

Oto kilka przykładowych poleceń:

  • Popraw kolejność podanych wyrazów tak, aby powstało zdanie.
  • Rozwiąż krzyżówkę i zapamiętaj angielskie nazwy zwierząt.
  • Uzupełnij grafy, aby utrwalić dodawanie i odejmowanie.
  • Na podstawie podanych obrazków i określeń, nazwij potrzeby i pragnienia człowieka (ćwiczenie inteligencji emocjonalnej).
  • Rozwiąż rebusy i poznaj różne zawody.
  • Podaj 5 mocnych stron swego charakteru.
  • Uzupełnij dzienniczek emocji – napisz co jest powodem zadowolenia, a co wywołuje u Ciebie złość.

Karty pracy – nauka przez zabawę oraz kształtowanie charakteru

Zadania praktyczne opracowane w formie kart pracy wspomagają naukę liczenia, pisania, ale też wspierają rozwój inteligencji emocjonalnej u dzieci. Ułatwiają opanowanie zaległości w przypadku długiej nieobecności w szkole. Pomagają uczniom z trudnościami w nauce i koncentracji uwagi, a także uczniom z wadą wymowy, autyzmem i niedostosowaniem społecznym. Z kart korzystają zarówno rodzice, jak i nauczyciele czy pedagodzy szkolni. Ty także wydrukuj karty pracy i pokaż swojemu dziecku, że nauka może być przyjemna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj