Dobry ginekolog, czyli jaki?

Choć jeszcze do niedawna na wizytę u ginekologa decydowały się kobiety, które planowały powiększenie rodziny, to dzisiaj z usług tego specjalisty korzysta ponad 3 miliony Polek. W tym wypadku podejście i doświadczenie lekarza przekładają się na jakość wykonywanych badań, co z kolei w dużym stopniu wpływa na komfort pacjentki. Jakie cechy powinien mieć dobry ginekolog? Czym kierować się przy wyborze specjalisty? Podpowiadamy.

W jakich przypadkach konieczna jest wizyta u ginekologa?

Zgodnie z opinią specjalistów każda kobieta powinna regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny. Kiedy zgłosić się na pierwszą wizytę do ginekologa? W tej kwestii nie ma ściśle określonego czasu, zdecydowana większość lekarzy zaleca, by do specjalisty udać się zaraz po pierwszej miesiączce.
W stałym kontakcie z ginekologiem obowiązkowo powinny pozostać kobiety w okresie ciąży oraz pacjentki w trakcie leczenia niepłodności. Powodem do wizyty u ginekologa mogą być także niepokojące objawy ze strony żeńskiego układu rozrodczego np. nieregularne miesiączki, nawracający stały lub przemijający ból podbrzusza, upławy, swędzenie i pieczenie miejsc intymnych itp.

Pamiętajmy o tym, że badania profilaktyczne są najskuteczniejszym sposobem na wykrycie groźnych chorób takich jak, nowotwory żeńskich narządów płciowych, które to najczęściej dotykają kobiety. Wczesne postawienie trafnej diagnozy i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia znacznie zwiększa szansę na całkowity powrót do zdrowia.

Jak wybrać dobrego ginekologa?

Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe zadanie, jakby mogło się nam wydawać. Dobry ginekolog powinien być przede wszystkim odpowiednio wykwalifikowanym specjalistą z bogatym doświadczeniem, wzbudzającym zaufanie wśród pacjentek. Ze względu na specyfikację wykonywanego zawodu, ginekolog musi wykazywać się wysoką kulturę osobistą oraz profesjonalizmem. Dzięki temu kobiety nie czują się skrępowane, ani też zniechęcone, co pozytywnie wpływa na jakość wykonywanych badań.

Jak znaleźć dobrego ginekologa? Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty z polecenia przyjaciółki lub bliskiej znajomej. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy wyszukiwarki internetowej. Znajdziemy tam nie tylko ogólne informacje o ofercie wybranych gabinetów ginekologicznych, ale także i opinie innych pacjentek, zarówno tych usatysfakcjonowanych, jak i niezadowolonych. Jednych z najlepszych specjalistów, świadczących kompleksowe usługi znajdziemy między innymi w Klinice Babka Medica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj