Czego nie dawać do jedzenia niemowlakowi?

Aby nasz maluszek cieszył się jak najlepszą kondycją fizyczną, należy zadbać o jego dietę. Na samym początku będzie to jedynie mleko matki czy mleko modyfikowane, jednak po jakimś czasie nadejdzie moment, kiedy będziemy mogli podawać mu więcej różnych produktów. Musimy pamiętać o tym, iż niemowlę nie może jeść wszystkiego, ze względu na nieukształtowany jeszcze układ pokarmowy.

Złota zasada: krok po kroku

Nowe produkty do diety naszego maluszka musimy wprowadzać stopniowo. Pozwoli to wówczas wychwycić, w jaki sposób zareaguje nasze dziecko na konkretny składnik pożywienia.

Jakiego pożywienia i napojów musimy wystrzegać się w diecie dla naszego maluszka?

Niemowlę pod żadnym pozorem nie może jeść grzybów, ponieważ są one zbyt ciężkie dla jego układu pokarmowego. Tak samo jest w przypadku potraw zbyt mocno doprawionych. Szkodliwe mogą okazać się również dania z solą, cukrem czy miodem. Co więcej, nasze niemowlę nie powinno być karmione mlekiem krowim czy kozim, gdyż produkty te dostarczą za wiele białka do jego organizmu. W takim wypadku może wystąpić alergia bądź skaza białkowa. Ponadto, napoje te nie zawierają wystarczająco witamin, kwasu foliowego oraz żelaza, potrzebnych naszemu maluszkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj