8 praktycznych funkcji, które powinna mieć zmywarka gastronomiczna

Nowoczesne zmywarki gastronomiczne mają bogate wyposażenie i opcję elektronicznego sterowania. Dzięki nim, czas spędzany na sprzątaniu skraca się do minimum, a Ty masz pewność, że wszystkie naczynia lśnią czystością. Aby faktycznie tak było, przy zakupie sprzętu AGD warto sugerować się jego wyposażeniem. Dobrym wyborem są zmywarki z wyparzarkami, a także innymi praktycznymi funkcjami.

Wybór długości cykli mycia w zmywarce

Cykle mycia w profesjonalnych zmywarkach są ekspresowe. Dobrze, kiedy urządzenie oferuje kilka opcji do wyboru. Najpopularniejsze są wersje z trzema funkcjami: 90, 120 lub 180 sekund.

Kosze na wyposażeniu

Kosze można dokupić, ale podstawowe wyposażenie dobrej zmywarki takiej jak Power Digital zapewnia dostęp do pojemnika na sztućce, na szkło oraz uniwersalnego.

Łatwe czyszczenie

Utrzymanie wnętrza zmywarki w czystości nie musi być czasochłonne. Udowadnia to producent Winterhalter zmywarki UF XL, który zastosował system składanych drzwi, aby dostęp do wnętrza urządzenia był możliwy bez żadnych przeszkód. Program samoczyszczenia dodatkowo ułatwia utrzymanie sterylnych warunków.

Energooszczędność zmywarki

Liczy się nie tylko klasa energetyczna, ale też inne energooszczędne funkcje, jak choćby odzysk wody. Wykorzystanie energii z pary wodnej na etapie ogrzewania zimnej wody dopływowej pozwala znacznie ograniczyć koszty eksploatacyjne zmywarki.

Wstępne namaczanie

To niezwykle przydatna funkcja, którą znajdziesz np. w zmywarce Winterhalter UF M Energy. Namaczanie w przypadku uporczywych zabrudzeń – zaschniętych i spieczonych jest znacznie łatwiejsze po namoczeniu w środku zmiękczającym.

Zmienna regulacja ciśnienia mycia

To ważna i przydatna funkcja w zmywarkach gastronomicznych. Została zastosowana np. w zmywarce Winterhalter PT-L i pozwala na dopasowanie ciśnienia wody do skali zabrudzeń na naczyniach oraz materiału, z jakiego są wykonane. Wszystko jest czyste, nic nie pęka i nie matowieje.

Dozowniki do zmywarki

Dozowniki nabłyszczacza i detergentu powinny pracować niezawodnie, automatycznie odmierzając ilość potrzebnego do mycia naczyń środka. Perystaltyczna pompa z regulacją elektroniczną zastosowana w zmywarce Topline SMEG świetnie radzi sobie w tej roli.

Na koniec zaawansowany system płukania. Przykładem jest HTR – technologia wdrożona w zmywarce kapturowej Ecoline SMEG. Gwarantuje kontrolę jakości wody, ciśnienia oraz temperatury i pozwala na utrzymanie ich parametrów nawet w razie awarii sieci. Oczywiście należy również pamiętać o wybraniu profesjonalnej chemii do zmywarki. Skuteczne rozwiązania można znaleźć wśród środków chemicznych Winterhalter.

Nic nie przeszkodzi Ci w realizacji zawodowych obowiązków w gastronomii. Zmywarkę warto wybrać pod kątem pożądanych parametrów i wydajności, ale też kierując się dostępnym budżetem oraz metrażem wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj