Jak zmniejszyć suchość skóry głowy w okresie zimy?

W okresie zimy, kiedy powietrze jest chłodne i suche, wiele z nas może odczuwać problem przesuszonej skóry. Dotyczy to całego ciała, w tym głowy. Kondycja włosów może również ulec pogorszeniu, bo elektryzują się, są przesuszone i trudne do ułożenia. Czy istnieją skuteczne sposoby na to, aby sobie z tym radzić? Zapoznaj się z naszym zimowym poradnikiem.

Jakie objawy wskazują na suchą skórę głowy?

O rodzaju skóry w dużym stopniu decydują geny, ale także nasze nawyki oraz środowisko, w którym żyjemy. Nawet, jeżeli na co dzień nie masz suchej skóry, kiedy temperatury stają się mroźne oraz przebywasz w ogrzewanych pomieszczeniach, możesz zauważyć u siebie większe niż zazwyczaj przesuszenie. Objawami, które wskazują na suchość skóry głowy, są:

  • swędzenie skalpu,
  • zaczerwienienie skóry i skłonność do podrażnień,
  • suchość i mniejszy połysk włosów, trudniejsze rozczesywanie,
  • drobny, suchy łupież.

Jeśli zwykle nie miewasz tego typu problemów, suchość powinna utrzymywać się sezonowo. Mimo wszystko jest uciążliwa, dlatego dobrze jest znaleźć prosty środek zaradczy, aby się z nią uporać.

Skuteczność działania i delikatność w jednym: szampon na suchą skórę głowy

Jeśli przeszkadza ci sezonowe przesuszenie skóry głowy, nie musisz wykonywać skomplikowanych zabiegów. Oczywiście nawilżająco-odżywcza maska nie zaszkodzi co kilka dni, jednak podstawową zmianą, którą warto wprowadzić w codzienną rutynę pielęgnacyjną, jest zmiana szamponu. Powinien on działać delikatnie i nie podrażniać skóry, zmęczonej zimową aurą, a przede wszystkim działać nawilżająco i ochronnie wobec szkodliwych czynników zewnętrznych.

Jaki produkt wybrać?

O wysokiej jakości szampon najlepiej pytaj w aptece. Preparatem, który warto wybrać jest Hydro-micelarny szampon kojący Emotopic, bezpieczny nawet w przypadku codziennego stosowania. Ma bardzo łagodną formułę, która skutecznie likwiduje uporczywe objawy suchości. Ogranicza też tendencję do powstawania łupieżu. Jego receptura wzbogacona została o naturalne oleje. Olej konopny pomaga odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry, przez co zapobiega utracie wilgoci. Wzmacnia również ochronne właściwości naskórka. Olej canola obfituje w cenne kwasy tłuszczowe, odżywia skórę i pomaga w łagodzeniu podrażnień. Szampon jest polecany dla dzieci i osób dorosłych, borykających się z atopowym zapaleniem skóry i może być stosowany bezpiecznie nawet od 1. dnia życia. Dzięki niemu nie tylko odczujesz ulgę w przypadku suchości i świądu skóry głowy, ale również zapobiegniesz tym problemom w przyszłości, dlatego warto używać go profilaktycznie. Jego delikatna formuła nie obciąża włosów, ułatwia ich rozczesywanie oraz nie szczypie w oczy, co na pewno docenią jego najmłodsi użytkownicy.

Jak jeszcze radzić sobie z suchością skóry głowy?

Zima to piękna pora roku, jednak dla osób z problemami skórnymi może być uciążliwa. Dlatego postaraj się maksymalnie ograniczyć szkodliwe czynniki. Przede wszystkim nawilżaj powietrze w domu – inwestycja w dobry nawilżacz odbije się pozytywnie na stanie twojej skóry oraz ogólnym samopoczuciu i komforcie! Jeśli to możliwe, postaraj się nie myć głowy zbyt często oraz unikaj mycia w zbyt zimnej lub gorącej wodzie, gdyż skóra najbardziej docenia temperaturę letnią. Szkodzić może również częste używanie suszarki, dlatego sięgaj po nią okazjonalnie. Ponadto lepiej odstaw kosmetyki powodujące świąd i podrażnienia. Kondycja skóry głowy odbija się na wyglądzie włosów, a te są naszą naturalną ozdobą i powinny być w dobrym stanie przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj